آموزش راه اندازی و اتصال محصولات شیائومی به اپلیکیشن Mi Home

آموزش اتصال به اپلیکیشن Mi Home شیائومی / از هر مکانی کنترل کن

معرفی اپلیکیشن Mi Home شیائومی

یکی از پرسش های اصلی کاربران نحوه اتصال محصولات شیائومی به اپلیکیشن Mi Home شیائومی می باشد، که ما در این مقاله قصد داریم به صورت تصویری این مورد را آموزش دهیم.

شیائومی با ارائه اپلیکیشن Mi Home سعی داشته که به وسیله یک اپلیکیشن واحد همه محصولات هوشمند شیائومی را بتوان کنترل کرد و این یک مزیت بزرگ هم برای شیائومی هم برای کاربر که می تواند با تنها نصب یک اپلیکیشن همه تجهیزات هوشمند خود را کنترل کند.

دانلود اپلیکیشن Mi Home شیائومی

اپلیکیشن Mi Home شیائومی دارای دو نسخه اندورید و ios می‌باشد که از لینک زیر می‌توانید آن را دانلود نمایید.

آموزش اپلیکیشن Mi Home شیائومی (صوتی) / ساخت اکانت و اتصال

مقدمه

آموزش ساخت اکانت در اپلیکیشن Mi Home شیائومی

آموزش اتصال تجهیزات خانه هوشمند شیائومی به اپلیکیشن Mi Home

آموزش اتصال تجهیزات Zigbee به هاب هوشمند شیائومی

نحوه ساخت اکانت در اپلیکیشن Mi Home شیائومی

انتخاب منطقه یا ریجن

در بخش اول بعد از ورود به اپلیکیشن Mi Home از شما خواسته می‌شود تا چند گزینه را تایید کنید و وارد قسمت ریجن (region) شده که در این قسمت پیشنهاد ما انتخاب Chinese mainland است چون در این ریجن بیشترین دستگاه‌ها موجود بوده. در ریجن و کشورهای دیگر امکان دارد یک سری از دستگاه‌ها موجود نباشد و در آینده به مشکل خورده و نیاز به تغییر ریجن داشت باشید.

اپلیکیشن متاسفانه از زبان فارسی در رابط کاربری خود پشتیبانی نمی‌کند و برای تغییر ریجن و زبان باید به بخش Profile و بعد Setting به قسمت Region یا Language مراجعه کنید.

انتخاب منطقه و ریجن

ثبت نام در اپلیکیشن Mi Home

بعد انجام دادن مراحل بالا وارد صفحه اصلی اپلیکیشن شده که برای ثبت نام با زدن گزینه sign in وارد صفحه (عکس شماره 1) می‌شوید که با زدن گزینه Create account وارد صفحه بعد (عکس شماره 2) می‌شوید که هم با ایمیل و شماره مویابل (از ایران پشتیبانی می‌کند) می‌‌توانید ثبت نام کنید.

همان طور که در عکس مشخص است ما از شماره موبایل استفاده کرده‌ایم که با وارد کردن کد تایید به صفحه ای می‌رویم که از ما کلمه عبور خواسته می‌شود که باید شامل عدد حروف و کاراکتری خاص باشد و در قسمت پایین کادری با رنگ بندی (قرمز کم – زرد متوسط – سبز قوی)میزان سختی کلمه عبور شما را نشان می‌دهد.

نحوه ثبت نام در اپلیکیشن Mi Home شیائومی
شماره 1
نحوه ثبت نام در اپلیکیشن Mi Home شیائومی
شماره 2
نحوه ثبت نام در اپلیکیشن Mi Home شیائومی
شماره 3

وارد شدن به اپلیکیشن Mi Home

با وارد کردن نام کاربری (ایمیل یا شماره موبایل) و کلمه عبوری که در صفحه قبل ساختیم را وارد کرده و تیک موافقت با قوانین و مقررات در انتهای صفحه را می‌زنیم، وارد صفحه بعد (عکس شماره 5) می‌شویم که در این صفحه اطلاعاتی مثل ID و محصولاتی که از قبل اضافه کرده باشیم را به ما نشان داده می‌شود، چون ما محصولی هنوز اضافه نکردیم چیزی به ما نشان نمی‌دهد.

برای اضافه کردن محصول کافیست علامت مثبت (+) در سمت راست بالای صفحه را بزنیم.

شماره 4
شماره 5

اتصال دستگاه جدید به اپلیکیشن Mi Home شیائومی

اگر مراحل قبل را درست طی کرده باشید به صفحه‌ای که در عکس می‌بینید رسیده اید برای اضافه کردن محصول جدید 3 روش وجود دارد.


روش اول: با استاده از QR کد که با زدن گزینه سمت راست بالا فعال شده و شما باید QR کدی که در دفترچه محصول موجود است را اسکن کنید تا محصول مورد نظر شما وصل بشود.
که البته QR کد در بعضی محصولات در نقاط دیگه‌ای هم یافت می‌شود، به عنوان مثال دوربین imilab EC3 بر روی قسمت سیم دوربین هم QR کد دستگاه وجود دارد.

روش دوم: در این روش با جستجو کردن اسم محصول در بخش (Enter device name) در بالا یا پیدا کردن محصول مورد نظر در قسمت محصولات در پایین صفحه می توانید به دستگاه وصل بشوید.

روش سوم: دراین روش اگر دستگاه شما روشن باشد و WiFi موبایل شما نیز وصل باشد در قسمت بالا همان طور که در عکس شماره 6 می‌بینید، دستگاه های نزدیک شما را نشان می‌دهد که در تصویر هاب هوشمند شیائومی پیدا کرده که با انتخاب آن به قسمت مراحل اتصال می‌رویم، در مرحله بعد به شما به صورت کامل توضیح داده شده است.

ما در این آموزش برای تست هاب هوشمند شیائومی را به اپلیکیشن Mi home شیائومی وصل می‌کنیم

اضافه کردن محصول به اپلیکیشن Mi Home شیائومی
اضافه کردن محصول به اپلیکیشن Mi Home شیائومی

با انتخاب دستگاه مورد نظرتان(که برای ما هاب هوشمند شیائومی می‌باشد) وارد مرحله زیر می‌شوید که همانطور در عکس مشحص است باید دکمه روی دستگاه را 5 ثانیه (این زمان در دستگاه های مختلف متغیر است) نگه داسته تا دستگاه ریست شده و به تنظیمات اولیه برگردد.

برای اتصال همه دستگاه‌ها برای بار اول یا به هاب جدید حتما دستگاه باید ریست شده و به تنظیمات اولیه برگردد.

اتصال هاب هوشمند شیائومی به اپلیکیشن mi home شیائومی
اتصال هاب هوشمند شیائومی به اپلیکیشن Mi home شیائومی

بعد از مرحله ریست کردن دستگاه وارد قسمتی می شویم که از ما خواسته می‌شود به شبکه WiFi خود وصل شویم، که در اینجا نام WiFi ما Nest بوده که به آن وصل شده، در مرحله بعد از ما خواسته می‌شود به هاب از طریق WiFi با نام ( lumi-gateway-v3_miap6d00 ) وصل شده تا به مرحله بعدی برویم.

آموزش اتصال به اپلیکیشن mi home شیائومی
شماره 6
آموزش اتصال به اپلیکیشن mi home شیائومی
شماره 7
آموزش اتصال به اپلیکیشن mi home شیائومی
شماره 8

در این قسمت اگر همه مراحل را درست طی کرده باشید با عکس زیر مواجه می‌شوید که همه مراحل تیک سبز خورده و عملا دستگاه به اپلیکیشن Mi Home شیائومی وصل شده است.

آموزش اتصال به اپلیکیشن mi home شیائومی
آموزش اتصال به اپلیکیشن Mi Home شیائومی

در مرحله بعدی(عکس شماره 9) از ما خواسته می‌شود که اتاق یا محلی که دستگاه در آن می‌خواهد قرار گیرد را انتخاب کنیم که در اینجا ما نام (اتاق خواب اصلی) به صورت دستی اضافه کردیم اما خود اپلیکیشن نیز نام‌هایی را در پایین به ما پیشنهاد می‌دهد که می‌توانیم انتخاب کنیم.

در قسمت بعدی(عکس شماره 10) نام دستگاه را میتوانیم تغییر دهیم و در بخش بعدی(عکس شماره 11) دکمه LET’S GET STARTED را زده و در این قسمت دستگاه به صورت کامل به اپلکیشن وصل شده.

آموزش اتصال به اپلیکیشن mi home شیائومی
شماره 9
آموزش اتصال به اپلیکیشن mi home شیائومی
شماره 12
آموزش اتصال به اپلیکیشن mi home شیائومی
شماره 11

بعد از مراحل بالا، وارد صفحه اصلی اپلیکیشن Mi Home شیائومی شده که دراین بخش می‌توانیم دستگاه های متصل شده به اپلیکیشن را ببینم که در این بخش ما هاب هوشمند شیائومی رو مشاهده می‌کنیم که در این آموزش آن را به اپلیکیشن شیائومی وصل کردیم.

صفحه اصلی اپلیکیشن Mi Home
صفحه اصلی اپلیکیشن Mi Home شیائومی

اتصال دستگاه‌ های Zigbee به هاب هوشمند شیائومی

همان طور که می‌دانید برای استفاده از سنسور‌های هوشمند شیائومی یا تجهیزاتی که با پروتکل Zigbee کار می‌کنند نیاز به هاب هوشمند شیائومی می‌باشد که همه دستگاه‌ها به آن وصل شده و از طریق آن سناریو‌ها و دستورات ما را اجرا کنند.

در صفحه اصلی با وارد شدن به صفحه هاب هوشمند شیائومی و زدن گزینه child device در انتهای صفحه وارد بخش بعدی شده که با زدن گزینه مثبت (+) لیستی از محصولات Zigbee شیائومی که قابلیت اتصال به هاب هوشمند را دارند نشان داده می‌شود که ما در اینجا برای آموزش سنسور درب و پنجره شیائومی را انتخاب کرده تا مراحل اتصال را به شما نشان دهیم.

آموزش اتصال تجهیزات هوشمند Zigbee شیائومی
آموزش اتصال تجهیزات هوشمند Zigbee شیائومی
آموزش اتصال تجهیزات هوشمند Zigbee شیائومی
آموزش اتصال تجهیزات هوشمند Zigbee شیائومی

در این بخش از ما خواسته شده مانند تصویر دکمه ریست را با یک شی تیز مانند سوزن 3 ثانیه نگه داشته تا دستگاه ریست شده و بتواند به هاب هوشمند شیائومی متصل گردد.

اتصال سنسور درب و پنجره شیائومی
اتصال سنسور درب و پنجره شیائومی

در این مرحله با خوردن تمام تیک‌های سبز که نشان دهنده این است که تمام مراحل را درست رفته ایم و به همین راحتی سنسور درب و پنجره شیائومی ما به هاب هوشمند شیائومی متصل گردید و همانطور که در عکس می‌بینید در صفحه اصلی ما هم ظاهر شد.

اپلیکیشن Mi Home شیائومی
صفحه اصلی اپلیکیشن Mi Home شیائومی

سخن پایانی

همان‌طور که در آموزش بالا گفته شد اتصال تجهیزات هوشمند شیائومی اصلا کار سختی نبوده و شما با خواندن همین آموزش می‌توانید تمام تجهیرات را با کمی تغییر به راحتی به اپلیکیشن Mi Home شیائومی متصل کنید.

اپلیکیشن Mi home شیائومی با متمرکز کردن و اتصال تمام تجهیزات خانه هوشمند شیائومی که سبد کاملی از همه محصولات را شامل می‌شود در یه اپلیکیشن سرعت در کارکرد راحتی و لذت را برای کاربر به ارمغان می‌آورد.

پشتیبان
دیدگاه کاربران
6 دیدگاه
 • Kamyar ۱۰ مهر ۱۴۰۰ / ۱۹:۳۹

  برای واکی تاکی شیائومی هم میشه استفاده کرد از این اپ؟

  • پشتیبان ۱۴ مهر ۱۴۰۰ / ۱۵:۱۷

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه تجربه کار با واکی تاکی ندارم، ولی فکر نکنم با اپلیکیشن ارتباط برقرار بکند

 • Alireza ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ / ۲۳:۰۷

  سلام
  تو قسمت child device های من چند تا سنسور بیشتر نیست و لیست کاملی نیست. عکسی که شما گذاشتید خیلی محصولات بیشتری داخلش هست.
  مشکل از کجاست؟

  • پشتیبان ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۲:۵۴

   سلام وقت بخیر
   ریجن خودتون را بر روی چین قرار بدید لیست کامل تری رو خواهید داشت

 • حامد ۳ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۹:۲۸

  سلام
  تو اتصال دوربین ec2 مشکل دارم آموزشی دارید بتونه کمکم کنه؟

  • پشتیبان ۴ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۰:۰۴

   سلام حامد عزیز به واتساپ پشتیبانی پیام بدید یا با شماره های ما تماس بگیرید تا همکاران ما راهنماییتون بکنند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *